منوی اصلی

تقویم جلالي

 
یکشنبه
فروردين
1394
30
 

اخبار شهرداری بم

 • کارکنان و مسئولین شهرداری  زنجان –  کارکنان شهرداری بیجار –  کارکنان و شهردار و اعضای شورای شهر جم – کارکنان و مسئولین شهرداری زاهدان – کرج – مسئولین شهرداری اشتهارد – مسئولین و مدیران سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور – اولین بانوی شهردار ایران ( شهردار سرباز) – کارکنان شهرداری بروجرد – کارکنان شهرداری اهواز – کارکنان شهرداری قزوین – کارکنان شهرداری شیراز – کارکنان شهرداری بیرجند – مسئولین ستاد باسازی مازندران (زمان زلزله ) مسئولین و برگزار کنندگان چهارمین نمایشگاه جامع مدیریت شهری  از غرفه بم بازدید داشتند.

 •     بازدید همشهریان بمی مقیم تهران از غرفه شهرداری بم و شور و هیجان این عزیزان و احساس غرور و افتخاری که ابراز می کردند یکی از خاطره انگیز ترین نتایج حضور شهرداری بود . هنرمندان بمی مقیم تهران نیز از غرفه بازدید داشتند و به عکاسی از غرفه پرداختند ، خانم سهیلا اماندادی هنرمند بمی مقیم تهران که از هنرمندان صنایع دستی بود تعدادی از آثار خود را که تاکنون در جایی به نمایش نگذاشته بود به افتخار حضور شهرداری بم در غرفه بم به نمایش گذاشت و از فعالیت های و حمایت های شهرداری بم از صنایع دستی تقدیر و تشکر کرد.       

 •   سالن 25 الف محل غرفه شهرداری بم همجوار با شهرداری زنجان – شهرداری بروجرد- شهرداری جم – شهرداری شوشتر – شهرداری بیجار – شهرداری رفسنجان – و ستاد برگزاری نمایشکاه بود . غرفه شهرداری بم به دلیل تنوع و کیفیت  دارای بیشترین بازدید کننده در میان غرفه های سالن 25 الف بود . همه بازدید کنندگان به علت اینکه از عواقب و پیامدهای زلزله آگاه بودند ، بیشترین رغبت را برای  دیدن تصاویر بازسازی و عملکرد شهرداری بم نشان می دادندو خوشبختانه عکس ها و بنر های عملکرد شهرداری در بازسازی شهر بسیار رضایت بخش بود و بیشترین وقت بازدید کنندگان در غرفه شهرداری بم صرف می شد .    

 • شهردار بم با اشاره به حضور بیش از 300 شهرداری ، شرکت تولیدی فعال در حوزه مدیریت شهری و شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک های علم و فناوری ، دانشگاهها و سازمان های مرتبط و شرکت ها ی تعاونی دهیاری ها در این نمایشگاه ، افزود حضور 150 شهرداری و سازمان های وابسته فرصت مناسبی برای اطلاع از آخرین اقدامات و عملکرد آنها در حوزه های مختلف بود وی اظهار داشت شهرداری ها به عنوان نماد عمومی غیر دولتی ، ارتباط منسجم و مرتبط با یکدیگر ندارند . یکی از اهداف حضور در نمایشگاه ایجاد هم افزایی بیشتر بین شهرداری های کشور می باشد که این نمایشگاه بدلیل گردآوری آنها در یک محدوده زمانی خاص ، باعث شد تا امکان تبادل تجربیات بین شهرداری ها بیشتر شود . شهردار بم افزود شهرداری بم با حداقل امکانات و کمترین هزینه در این نمایشگاه شرکت داشت.  

 • مهندس ریاضی شهردار بم اعلام کرد ، چهارمین نمایشگاه جامع مدیریت شهرداری فرصت بسیار مناسبی برای ارزیابی شهرداری بم و سازمان های وابسته به شهرداری بود ، شهردار بم در خصوص  این نمایشگاه اظهار کرد، با توجه به اینکه سازمان شهرداری ها و دهیاری های  کشور بر اساس شاخص هایی که برای شهرداری تعریف می کند نسبت به ارزیابی آنها در مدت برگزاری نمایشگاه اقدام می نماید ، لذا این نمایشگاه فرصت مناسبی بود تا شهرداری بم توانمندی های خود را به منصه ظهور برساند و خود را با استانداردهای تعریف شده ارزیابی کند و بسنجدو خوشبختانه شهرداری بم با اعزام کارشناس به نمایشگاه توانست آخرین دستاوردهای فنی و اداری را ارایه نماید  

 • شهردار بم اعلام کرد شهرداری بم به عنوان تنها نماینده شهرداری های استان در چهارمین نمایشگاه بین المللی جامع مدیریت شهری  در محل دایمی نمایشگاه های بین المللی تهران از 2 الی 5 اسفند ماه سال جاری شرکت  داشت . مهندس ریاضی، شرکت در این نمایشگاه را با هدف تبادل تجربه و دانش به ویژه در حوزه مدیریت شهری عنوان کرد و اظهار داشت برپایی چنین نمایشگاهی ، فرصت بسیار مناسبی برای افزایش بهره وری در حوزه مدیریت شهری و بخش خصوصی و ارتقای سطح کیفیت خدمات دانست . وی افزود: حوزه فعالیت نمایشگاه جامع مدیریت شهری در زمینه حمل و نقل – خدمات شهری – مبلمان شهری – الکترونیک و آِی تی  - آموزش و پژوهش – ماشین آلات و تجهیزات – عمران و توسغه شهری – پسماند – مدیریت بحران – فضای سبز – فرهنگی ، هنری و اجتماعی و دستاوردهای شهرداری های سراسر کشور بود .   

 • خرید ماشین الات – ایستگاه جمع آوری پسماند و... از دیگر کارهای شهرداری بم مهندس ریاضی شهردار بم اعلام نمود طی چند ماه گذشته در راستای اهداف عمرانی و خدمات شهری  تعدادی ماشین آلات سبک و سنگین با اعتباری به مبلغ  15میلیارد ریال خریداری شده است  که مورد استفاده دستگاه ها و سازمان های شهرداری قرار گرفته است وی همچنیین از افتتاح ایستگاه های جمع آوری پسماند های خشک شهری با اعتباری به مبلغ  دویست  میلیون ریال – پروژه فعال شدن سیستم اتوماسیون اداری با اعتباری به مبلغ سیصد میلیون ریال و خرید 150 عدد سطل زباله بزرگ شهری  با اعتباری به مبلغ یک میلیارد ریال خبر داد.

 • افتتاح طرح های عمرانی شهرداری بم بالغ بر 100 میلیارد ریال ، در ایام مبارک دهه فجر همزمان با ایام دهه فجر با حضور نماینده مردم شرق استان در مجلس شورای اسلامی – فرماندار- امام جمعه – رییس ستاد دهه فجر – شهردار بم – رییس و اعضای شورای اسلامی شهر ، پروژه های عمرانی شهرداری بم افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت . مهندس ریاضی شهردار بم در حاشیه افتتاح این پروژه ها اظهار داشت : به مناسبت دهه فجر شاهد افتتاح پارک انتهای خیابان مولوی با اعتباریک میلیارد و پانصد میلیون ریال – پارک خیابان امام رضا(ع) با اعتبار هفتصد میلیون ریال – پارک خیابان المهدی با اعتبارهشتصد میلیون ریال و پارک سید الشهدا (ع) با اعتبار یک میلیارد ریال می باشیم

 •    به گزارش روابط عمومی شهرداری بم ،مهندس رضا اشک در دیدار با شهردار، معاونین و مدیران شهرداری اظهار داشت: اگر خدمات شهری مناسب باشند نشان می‌دهد که مدیریت شهرستان موفق بوده و فعالیت‌ها به خوبی انجام شده است و شهرداری بم در تمامی مسائل شهری به نحو احسن انجام وظیفه نموده است و جا دارد از زحمات شهردار بم و پرسنل شهرداری کمال تقدیر و تشکر را به عمل آورم. وی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های شهردار و پرسنل شهرداری بم در خصوص تنظیف و پاکسازی سطح شهر گفت: اگر معنویت اسلامی در کارها وجود داشته باشد قطعا ما موفق خواهیم بود.   فرماندار بم تصریح کرد: طبق فرموده رهبری انقلاب باید معماری اسلامی در شهرها رواج پیدا کند که متاسفانه در بعد از زلزله بم به لحاظ اینکه هدف فقط ایجاد سرپناه بوده برخی ظرافت‌ها به کار گرفته نشد و معماری بومی و اسلامی به خوبی به چشم نمی‌خورد و نیاز است تا معماری اسلامی را نهادینه کنیم.  

 • مناسبت ها

  پورتال اطلاع رسانی اتحادیه تاکسیرانی

  آمار بازدید کنندگان

  mod_vvisit_counterامروز40
  mod_vvisit_counterدیروز64
  mod_vvisit_counterاین هفته40
  mod_vvisit_counterهفته قبل401
  mod_vvisit_counterاین ماه1179
  mod_vvisit_counterماه گذشته2164
  mod_vvisit_counterکل بازدیدها123848

  بازدیدکننده جاری : 2
  آدرس آی پی : 54.145.148.66
  ,
  امروز : 19, آوریل, 2015

  حاظرین در سایت

  2  مهمان و 0 عضو حاضر هستند

   
   
  • سال ۱۳۹۳؛ سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم‌ملی و مدیریت‌جهادی»
   سال ۱۳۹۳؛ سال «اقتصاد و فرهنگ، با عزم‌ملی و مدیریت‌جهادی»

  صفحه اصلی

  اعلام جزئیات طرح جایگزینی خودروهای فرسوده

    اعلام جزئيات طرح جايگزيني تاكسي ها،وانت بارها و خودروهاي فرسوده

  معاون نوسازي ناوگان ستاد مديريت حمل و نقل وسوخت كشور از دارندگان تاكسي هاي بالاي 10 سال عمر خواست براي ثبت نام و شركت در طرح جايگزيني تاكسي هاي فرسوده بالاي 10 سال اقدام كنند.

  به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي، امير رضا رجبي روز دوشنبه 24 مرداد با بيان خبر فوق در جمع خبرنگاران گفت: در صورت ثبت نام نكردن در اين طرح، ‌دارندگان تاكسي هاي بالاي 10 سال از تسهيلات بانكي بهره مند نخواهند شد.

  وي اضافه كرد: در سال جاري از مجموع 35 هزار تاكسي فرسوده در تهران، هشت هزار و 400 دارنده تاكسي براي طرح جايگزيني ثبت نام كرده و دو هزار و 500 دارنده تاكسي نيز باقي مانده اند.

  وي گفت: از مجموع تاكسي هاي موجود در كشور، 10 هزار تاكسي فرسوده باقي مانده است كه اميدواريم به زودي با شركت در طرح جايگزيني براي تعويض تاكسي هاي خود اقدام كنند.
  معاون نوسازي ناوگان ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت از سازمان تاكسيراني خواست كه اجازه تردد به تاكسي هاي بالاي 10 سال را ندهد.

  وي در تشريح نحوه شركت در اين طرح ها گفت: براي متقاضيان تسهيلات 100 ميليون ريالي به منظور دريافت خودروهاي سمند و پژوي 405 از طريق بانك صادرات و از طريق نرخ سود 14 درصد و با بازپرداخت پنج ساله در نظر گرفته شده است.

  وي ادامه داد: گواهي اسقاط تاكسي ها،‌ دو تا سه برابر خودروهاي معمولي محاسبه مي شود كه از قيمت تاكسي تحويلي كسر خواهد شد.

  به گفته رجبي، مراكز اسقاط ، تاكسي ها را در اولويت اسقاط قرار خواهند داد.

  وي گفت: با همكاري سازمان تاكسيراني و پليس راهنمايي و رانندگي (راهور) ناجا و مراكز اسقاط، حدود 18 هزار تاكسي نوسازي شده است كه از اين تعداد، پنج هزار و 600 دستگاه مربوط به تهران بوده است.

  وي ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته، متوسط سن تاكسي در تهران به پنج سال و در كشور به هفت سال رسيده است كه در نتيجه مي توان ادعا كرد سن تاكسي هاي كشور جوان شده است.

  به گفته وي، اين در حالي است كه در گذشته متوسط سن تاكسي ها در كشور 12 سال بود. 

  ثبت نام براي جايگزيني 30 هزار وانت و خودرو فرسوده از شنبه آينده

  معاون نوسازي ناوگان ستاد مديريت حمل و نقل سوخت از ثبت نام براي جايگزيني 30 هزار وانت و خودروي شخصي فرسوده از روز شنبه -29 مرداد ماه جاري - خبر داد و گفت: در اين طرح، ثبت نام براي جايگزيني پنج هزار دستگاه وانت فرسوده با همكاري شركت زامياد و بانك هاي ملت و ملي، 15 هزار دستگاه خودروي فرسوده با همكاري ايران خودرو و بانك سپه و 10 هزار خودروي فرسوده با همكاري شركت مديران خودرو و بانك سپه آغاز مي شود.

  رجبي در مورد شرايط تسهيلات جايگزيني وانت بارهاي فرسوده تصريح كرد: پنج هزار فقره وام 100 ، 90 و 70 ميليون ريالي با بازپرداخت پنج ساله و نرخ سود 14 درصد توسط بانك هاي ملي و ملت به متقاضيان پرداخت مي شود.

  رجبي در تشريح شرايط ثبت نام جايگزيني پنج هزار وانت فرسوده با همكاري شركت زامياد و بانك ملي گفت: خودروهاي جايگزين شامل انواع خودروهاي توليدي شركت زامياد خواهد بود.

  وي زمان ثبت نام براي شركت در اين طرح را از روز شنبه به مدت 30 روز اعلام كرد و گفت: ثبت نام از طريق نمايندگي هاي مجاز شركت زامياد صورت مي گيرد.

  رجبي ظرفيت پذيرش خودرو در اين مرحله از طرح را پنج هزار خودرو اعلام كرد.

  وي در تشريح تسهيلات براي دارندگان 15 هزار دستگاه خودرو فرسوده با همكاري ايران خودرو و بانك سپه گفت: بانك سپه از مجموع 15 هزار متقاضي دريافت تسهيلات، به 10 هزار نفر وام 100 ميليون ريالي و به پنج هزار نفر وام 70 ميليون ريالي با نرخ بهره 14 درصد و دوره بازپرداخت پنج ساله ارائه خواهد كرد.

  وي درباره شرايط طرح ثبت نام جايگزيني 10 هزار خودروي فرسوده با همكاري شركت مديران خودرو و بانك سپه گفت: خودروهاي جايگزين شامل انواع ام. وي. ام، سه و چهار سيلندر داراي دنده اتوماتيك و معمولي اين شركت است.

  وي افزود: ثبت نام در اين طرح از طريق نمايندگي هاي مجاز شركت مديران خودرو از چهارم تيرماه سال جاري آغاز شده است.

  وي ظرفيت پذيرش خودرو در اين مرحله از طرح را 10 هزار خودرو اعلام كرد و گفت: پنج هزار فقره تجهيزات بانك سپه به ميزان 50 ميليون ريال و پنج هزار فقره از طريق فروش اقساطي توسط شركت مديران خودرو انجام خواهد شد.

  وي در تشريح ميزان تسهيلات اين طرح اظهار داشت: تعداد پنج هزار فقره وام 50 ميليون ريالي با بازپرداخت پنج ساله و با نرخ سود 14 درصد توسط بانك سپه و همچنين پنج هزار فقره فروش اقساطي از طريق منابع شركت مديران خودرو صورت مي گيرد.

  وي تاكيد كرد: متقاضي پس از فراخوان مراكز اسقاط براي تحويل خودرو يك ماه فرصت دارد، در غير اين صورت از شركت در طرح حذف خواهد شد.

  وي تهيه تضمين هاي مورد نياز بانك را در اين طرح ها به عهده متقاضي اعلام كرد و گفت: در صورت تهيه نكردن تضمين هاي لازم از سوي متقاضي، حداكثر تا دو ماه ثبت نام نامبرده در در اين طرح ملغي مي شود.

  رجبي ثبت نام در اين طرح را از طريق نمايندگي هاي شركت مجاز خودروساز اعلام كرد و افزود: ظرفيت پذيرش خودرو در اين مرحله از طرح 15 هزار خودرو خواهد بود.

  وي انتخاب مراكز اسقاط را به صورت سيستمي از سوي ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت اعلام كرد و گفت: نمايندگي هاي ثبت نام كننده، امكان و حق هيچگونه دخالت در انتخاب مركز اسقاط و اعلام به متقاضي ندارند.

  وي خاطر نشان كرد: متقاضيان به صورت سيستمي در فهرست فراخوان مراكز اسقاط مجاز قرار و اين مراكز با متقاضي تماس مي گيرند و متقاضي، خودروي خود را به اين مراكز تحويل مي دهد.

  وي در تشريح ثبت نام طرح جايگزيني 15 هزار دستگاه خودروي فرسوده با همكاري شركت ايران خودرو و بانك سپه نيز گفت: خودروهاي جايگزين در اين طرح شامل انواع خودروهاي توليدي شركت ايران خودرو است كه از روز شنبه -29 مرداد ماه جاري - ثبت نام براي جايگزيني آغاز مي شود و تا 30 روز ادامه خواهد داشت.

  رجبي درباره شرايط ثبت نام در طرح هاي جايگزيني خودروهاي فرسوده اظهار داشت: شرايط خودروهاي فرسوده مشمول طرح جايگزيني عبارتند از وانت بار با پلاك منطقه اي يا داراي گواهي تسجيل راهور ناجا، خودروهاي فرسوده مدل 1355 تا 1365 و معادل ميلادي آن، داشتن سند قطعي به نام مالك يا وكالت بلاعزل از مالك و همچنين ورود خودرو با موتور روشن به مراكز اسقاط است.

  وي متوسط انتظار براي روند اسقاط براي تاكسي ها را پنج روز و خودروهاي شخصي را 20 روز اعلام كرد و گفت: در شهرستان ها متقاضيان حداكثر 30 روز و در تهران 15 روز پس از انجام فرآيند، خودروهاي جايگزين خود را تحويل خواهند گرفت.

  Upto.ir:منبع